Slavonski Brod
sub, 18. prosinca 2021. 13:32
Mješoviti zbor, Komorni ansambl i solisti Glazbene škole „Vatroslav Lisinski“ iz Zagreba održali su, 17. prosinca, u franjevačkoj crkvi Presvetog Trojstva u Slavonskom Brodu adventski koncert.
U ozračju večernje mise 70-ak učenika te škole svojim su izvedbama oduševili nazočne Brođane.
Pod dirigentskom palicom prof. Josipa Prajza, Mješoviti zbor koncert je započeo gregorijanskim koralom Veni, veni Emmanuel, koji Crkva već stoljećima pjeva sedam dana prije Božića. Nastavili su jednom od najpoznatijih tradicionalnih adventskih popijevki u hrvatskoj baštini Zlatnih krila u obradi Franje Dugana.
Na klaviru su učenici te škole: na orguljama – Lorena Herman, Zrinka Cvitanović i Lucija Matković te na violončelu Sven Lencur, izveli klasična djela poznatih svjetskih autora J.S. Bacha, R. Boltinga i G. Raurea
Ti mladi glazbenici, iako amateri, svojim su vrhunskim pjevanjem i sviranjem pokazali da su Bogom primljene talente svojim trudom i prenesenim znanjem svojih profesora doista usavršili, objavila je IKA.
Župni gvardijan fra Klaudio Milohanović zavalio je na kraju galzbenicima za održani koncert kao i svima nazočnima na prisustvu.
N.Ž.,