pon, 04. lipnja 2018. 12:02
Kako se približava ljeto tako i članovi folklornog sastava Hrvatskog kulturnog društva "Napredak" iz Busovače počinju s prvim nastupima u ovoj plesnoj sezoni.
Tako su članovi FS HKD Napredak Busovača nastupili 30. svibnja u gradu Karlovcu na manifestaciji Domovini iz srca Hrvatske.
Tom prigodom su, kroz dvije izvedbe, predstavili bogatu folklornu baštinu Hrvata Busovače, prije svega kroz ples, ali i kroz narodnu nošnju i pjesmu. Pored busovačkih folkloraša na manifestaciji su se predstavila još tri KUD-a, a vrhunac večeri bio je koncert Tomislava Bralića i klape Intrade.
Busovke i Busovljaci su ostavili izuzetno dobar dojam, a publika je gromoglasnim pljeskom nagradila obje izvedbe. Zaista je bilo fascinantno na sceni vidjeti gotovo 40 izvođača koji su pokazali kolika je ljubav članova FS HKD Napredak Busovača prema svojoj tradiciji i svom kulturnom naslijeđu, ali i koliko mladi ljudi mogu postići kada su motivirani i kada rade iz ljubavi.
KT