Predstavljena knjiga „Razmatranja otajstava krunice“


Na kraju Gospina mjeseca, 30. listopada, u Pastoralnom domu u Gorici predstavljena je knjiga-molitvenik „Razmatranja otajstava krunice“, autora fra Josipa Vlašića koji je rodom iz Sovića, a pastoralno djeluje u Masnoj Luci, u kapelaniji Polja.

Na početku programa nazočne je pozdravio domaćin, župnik fra Marin Karačić i zaželio im dobrodošlicu.

Knjigu su uz autora fra Josipa predstavili Vedran Vidović, u ime nakladnika - izdavačke kuće Informativnog Centra Mir Međugorje, koji je govorio kako je došlo do tiskanja knjige i suradnje s fra Josipom.

Program je vodila Marija Prlić, a za pjevanje su se pobrinule članice malog župnog zbora iz Gorice i Sovića Marija Bušić i Marija Prlić.

Tekst iz knjige čitala je Jelena Grizelj.

Vrijedi kazati da je ovaj događaj pred svetkovinu Svih svetih tradicionalan u ovoj župi, pa su ga i ove godine organizatori posvetili u čast i slavu Gospi, kao i u čast svetkovini Svih svetih i spomendanu Svih vjernih mrtvih, a organizirali su ga Bratovština Sv. Stjepana Prvomučenika Gorica-Sovići i župni ured Gorica-Sovići.

M. Bohrermann/ J.M., KT