Sarajevo
uto, 23. rujna 2025. 12:01
U prostorijama Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih „Ivan Pavao II.“, 18. rujna održana je glazbeno-kreativna, te kulinarska radionica za štićenike Udruženja za podršku osobama s intelektualnim teškoćama u KS Oaza.
Radionice su osim članova Udruženja Oaza, okupile i mlade iz Njemačke i BiH koji su tih dana u organizaciji NCM-a sudjelovali u međunarodnoj razmjeni.
Susret je započeo predstavljanjem programa koji je vodila dugogodišnja edukatorica i animatorica NCM-a Iris Vrdoljak. U prvom dijelu programa mladi iz Oaze i iz Njemačke mogli su sudjelovati u karaoke showu u kojem su pokazali svoje glazbene talente, nakon čega su kroz kreativni rad podijeljeni u grupe, imali priliku na najkreativniji način prikazati četiri godišnja doba.
Nakon zabavnog dijela sudionici su se družili uz ručak, a potom je priređen drugi dio – kulinarska radionica u kojoj su uz pomoć kuhara NCM-a pripremali ukusne slastice.
Za kraj druženja napravili su zajedničku fotografiju te izrazili radost zbog mogućnosti sudjelovanja u ovakvim aktivnostima.
NCM će i dalje realizirat aktivnosti za osobe s intelektualnim teškoćama tijekom predstojeće akademske godine.
Spomenimo kako ovu aktivnost podržava Federalno ministarstvo kulture i sporta, kroz projekt Mladi za inkluzivnu demokraciju – uključivanje, edukacija i participacija u društvene tokove.
J.P., KT