pet, 29. svibnja 2020. 12:00
Ekumenska zajednica iz Taizea pozvala je na svojim mrežnim stranicama mlade na online susret na duhovski vikend, 30. i 31. svibnja, budući da se zbog pandemije „koronavirusa“ i ograničenja kretanja u brojnim zemljama nije mogao održati ljetni susret u Burgundiji.
Program internetskoga susreta sličan je onome redovitih okupljanja u organizaciji braće iz Taizea – molitva, kateheze u manjim skupinama i tematska razmatranja, namijenjen u prvom redu uzrastu od 18 do 35.
Ekumensku zajednicu u Francuskoj osnovao je brat Roger godine 1940. Mjesto Taize na jugu francuske Burgundije danas okuplja više od stotinu braće, katolika i protestanata, iz 30 zemalja svijeta. Uzdržavaju se vlastitim radom i brinu se o siromašnima te organiziraju susrete za mlade bogate duhovnim i zabavnim programom. Svake godine zajednica organizira i Hodočašće povjerenja na zemlji, gdje se za vrijeme zimskih praznika, to jest oko Nove godine, okuplja veliki broj mladih kršćana, piše ika.
T.M.I., KT