Kardinal Parolin na Općoj skupštini UN-a


Državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin boravit će u Sjedinjenim Američkim Državama od 22. do 30. rujna kako bi nazočio 79. zasjedanju Opće skupštine Ujedinjenih naroda u New Yorku.

U sklopu svog boravka predvodit će i misno slavlje povodom 60. obljetnice članstva Svete Stolice u UN-u.

Ova informacija podijeljena je u objavi na X (bivši Twitter) profilu Državnog tajništva @TerzaLoggia, uz napomenu kako će kardinal, također, prisustvovati Summitu budućnosti i Tjednu na visokoj razini Opće skupštine 2024. zajedno s čelnicima država i vlada okupljenim u sjedištu UN-a u New Yorku, prenosi Vatican News.

Fokus 79. opće skupštine UN-a bit će na promicanju multilateralnih rješenja temeljenih na Povelji UN-a te na ubrzanju napora za provedbu Agende 2030. i ciljeva održivog razvoja. Prioriteti uključuju podršku međunarodnom miru i sigurnosti, promicanje održivog razvoja, borbu protiv klimatskih promjena, rješavanje pitanja gubitka biološke raznolikosti i borbu protiv onečišćenja.

M.A.,KT