Biblijsko bdijenje u župi Livno


U župi Svih Svetih u Livnu, na Nedjelju Božjeg milosrđa, 24. travnja započelo je biblijsko bdijenje u župnoj crkvi koje je trajalo do 28. travnja.

Tijekom pet dana sudjelovalo je 118 čitača koji su pročitali Bibliju za 96 sati. Sveto pismo se čitalo i danju i noću s prekidima za krunicu i misna slavlja. Bdijenje je jedan vid priprave za sinodski put Katoličke Crkve, ali i prigoda da vjernici odvoje vrijeme i pročitaju, promišljaju i slušaju Božju riječ u sakralnom prostoru. Bilo je ovo prvi puta kako je bdijenje održano u livanjskoj crkvi Svih Svetih.

Na kraju bdijenja crkvena zvona su svečano oglasila kraj čitanja. Pod misom koja je slijedila u popodnevnim satima izrečena je zahvala Bogu za utjelovljenu Riječ koja nadahnjuje Crkvu već više od 2000 godina, javlja TABB.

Inače, bdijenje ove godine "slavi" 14 godina postojanja u Katoličkoj Crkvi otkako je papa Benedikt XVI. započeo čitanje Svetog pisma 5. listopada 2008. u Rimu.

Ž.I., KT