uto, 17. rujna 2019. 10:30
U četvrtak, 3. listopada, započinje kulturna manifestacija Kulturna jesen i XIV. Dani Matice hrvatske u Grudama -Božiću ususret.
Prije toga, u četvrtak, 26. rujna u dvorani općinskog vijeća općine Grude u 18 sati bit će održana izborna Skupština Matice hrvatske - Ogranak Grude, a zatim opet u četvrtak, 3. listopada u Grudama u 19 sati održat će se predstavljanje knjige Zvonka Marića: Drugi razgovor.
Osim ovoga bit će tu još mnoštvo zanimljiva kulturnoga sadržaja (predstavljanja knjiga, izložbi slika, predavanja, koncerata …) u nadolazećim mjesecima listopadu, studenom i prosincu, a sve će završiti tradicionalnim Adventsko - božićnim koncertom u nedjelju prije Božića, 22. prosinca u župnoj crkvi Sv. Stjepana Prvomučenika u Gorici.
U pripremi je i 13. Godišnjak Matice hrvatske Grude – SUSRETI 13. Ove je godine do sada Matica hrvatska u Grudama bila nakladnik dviju knjiga, a do kraja godine bit će još izdanja. Pozivamo sve da se pridruže ovim kulturnim događanjima!
Matica hrvatska - Ogranak Grude poziva sve ljude koji se žele učlaniti u Maticu hrvatsku da to učine i tako postanu dio najstarije hrvatske kulturne institucije!
KT