Kardinal Dziwisz u 21.37 sati udijelio euharistijski blagoslov cijelome svijetu


U četvrtak 2. travnja 2020., na 15. obljetnicu smrti Sv. Ivana Pavla II. u svečevu nacionalnom svetištu u Krakovu u Poljskoj umirovljeni krakovski nadbiskup kardinal Stanisław Dziwisz udijelio je euharistijski blagoslov cijelome svijetu.

Dugogodišnji osobni tajnik Velikoga Pape predvodio je misno slavlje u 20 sati, nakon kojega je u 20.45 sati izmoljena Gospina krunica. U 21.20 sati uslijedila je kratka pobožnost i litanije Sv. Ivanu Pavlu II. U 21.37 sati sa staklenoga dijela zvonika svetišta kardinal Dziwisz udijelio na sve četiri strane svijeta euharistijski blagoslov, prenosi IKA.

Dok traje pandemija koronavirusa svaku večer u 21.37 sati s toga zvonika dijeli se euharistijski blagoslov cijelome svijetu. U ostalo vrijeme u staklenom dijelu zvonika izložen je relikvijar Sv. Ivana Pavla II. koji se može vidjeti izvana.

J.Vr.,KT