Sri, 20. Siječanj 2021. 14:16
U nedavnoj parlamentarnoj raspravi članovi britanskog parlamenta kritizirali su Indiju zbog lošeg odnosa prema vjerskim manjinama.
Iako je većinu rasprave činila situacija u indijskom regionu Jammu Kashmir rasprava se također bavila tretmanom kršćana i muslimana u cijeloj zemlji. Zaključeno je da Indija provodi sustavnu politiku protiv muslimanskih zajednica, a sve pod maskom antiterorizma te pospješuje politiku koja izravno diskriminira kršćane.
Kršćanski progon znatno raste u Indiji otkako je premijer Narendra Modi došao na vlast 2014. Članovi Modijeve stranke Bharatiya Janata Party (BJP) nastavili su agresivnu agendu diskriminacije kršćana i drugih vjerskih manjina. Te se manjine dosljedno suočavaju s dvostrukom prijetnjom diskriminatorne politike države i nasilja običnih građana.
Kritike britanskog parlamenta prema Indiji tamošnji su dužnosnici odbacili kao "niz lažnih tvrdnji". Indijska vlada uvijek je bila izuzetno kritična prema strancima koji raspravljaju o vjerskim slobodama u toj zemlji. Vlada je nedavno odbacila i izvješće Komisije Sjedinjenih Američkih Država za međunarodnu vjersku slobodu kojim se osuđuje trajni indijski sistemski progon vjerskih manjina.
Indijske vlasti također nastavljaju donositi više zakona poznatih kao "zakoni protiv prisilnog preobraćenja", koji su posebno diskriminirajući prema indijskim kršćanima. Ti zakoni namjerno ograničavaju širenje evanđelja i druge oblike evangelizacije. BJP tvrdi da su ovi zakoni za zaštitu indijskih građana od prisilnih metoda konverzije, bez ikakvih dokaza da takve prisilne metode postoje.
Ž.I., KT