Oporavak pape Franje se nastavlja


Nastavlja se Papin oporavak u rimskoj Poliklinici nakon laparotomije i plastične operacije trbušne stijenke s protezom. Prema tvrdnjama liječnika, krvni nalazi su dobri.

Poliklinika Gemelli

Poliklinika Gemelli

Mirno je prošla i posljednja noć pape Franje, hospitaliziranog u poliklinici Gemelli nakon laparotomije i plastične operacije trbušne stijenke s protezom. Liječnički tim koji prati Papu javio je, kao i svakoga dana od operacije prošlog tjedna 7. lipnja, novosti o postoperativnom tijeku.

U priopćenju Tiskovnog ureda Svete Stolice od 13. lipnja navodi se kako se Papa dobro odmorio tijekom noći i podvrgnuo redovitim krvnim pretragama.

"Sveti Otac nastavlja s respiratornom fizioterapijom i jutro je posvetio radnim aktivnostima koje se izmjenjuju s čitanjem tekstova. Prije ručka, papa Franjo je otišao u malu kapelicu privatnog apartmana na desetom katu poliklinike Gemelli, kako bi se sabrao u molitvi. Ondje je primio euharistiju", istaknuo je ravnatelj Tiskovnog ureda Svete Stolice Matteo Bruni, a kako prenosi Vatican News.

J.M., KT