pet, 27. ožujka 2020. 09:00
Pandemija koronavirusa kod mnogih je probudila ono najbolje. Tako je i 18 biskupa iz talijanske pokrajine Toskane odlučilo odreći se svoje plaće kako bi taj novac darovali za nabavku potrebite medicinske opreme.
Biskupi su se odlučili odreći mjesečnog prihoda između 1 300 i 1 400 eura po osobi i na taj način skupiti oko 25 000 eura. Toj sumi dodali su još toliko iz fonda Biskupske konferencije Toskane te s ukupno 50 000 eura će sudjelovati u opremanju dvaju ambulantnih kola koja će biti na pomoć onima koji su zaraženi koronavirusom. Od tog novca će se kupiti: plućni ventilatori, infuzijske pumpe i defibrilator - oprema slična onoj na krevetima za intenzivnu njegu koja se nalaze u bolnicama, a koja će omogućiti prijevoz bolesnika zaraženih virusom COVID-19 uz maksimalnu sigurnost.
Fond za kupovinu osnovnih medicinskih potrepština, kako prenosi Avvenire, mala je gesta koju su toskanski biskupi željeli dati kao osobni doprinos brojnim inicijativama solidarnosti koje su već započele u pojedinim biskupijama, župama i katoličkim udrugama te aktivnostima biskupijskih Caritasa koji su zajedno s nacionalnim, u ovim teškim trenucima učinili mnogo kako bi pomogli svoje sunarodnjake.
D. K., KT